Площа Свободи

88

У центральній частині Тбілісі розташована Площа Свободи. У Середні століття вона називалася Караван-сарай, що в перекладі означало «готельна площа», а з 1827 року до революції вона носила ім’я графа Ериванське. Свою теперішню назву вона отримала лише в 2006 році.

На площі розташовані органи міської адміністрації Тбілісі, а також готель «Маріотт» і центральне відділення Банку Грузії. У наш час тут ведеться будівництво адміністративної будівлі місцевого самоврядування Старого Тбілісі. До Площі Свободи веде вулиця А. Пушкіна, проспект Руставелі, вулиця Р. Леонидзе і вулиця Р. Табідзе.

Ця площа часто ставала місцем проведення масових виступів у часи революції троянд, а також у радянські часи боротьби за незалежність Грузії. У 2005 році на площі святкували 60-річчя закінчення Другої світової війни, зібралося приблизно 100000 осіб, перед якими виступали Джордж Буш і Михайло Саакашвілі. 23 листопада 2006 року тут був відкритий Пам’ятник Свободи, створений Зурабом Церетелі, на якому святий Георгій убиває дракона.