Площа Свободи

0
7

У центральній частині Тбілісі розташована Площа Свободи. У Середні століття вона називалася Караван-сарай, що в перекладі означало «готельна площа», а з 1827 року до революції вона носила ім’я графа Ериванське. Свою теперішню назву вона отримала лише в 2006 році.

На площі розташовані органи міської адміністрації Тбілісі, а також готель «Маріотт» і центральне відділення Банку Грузії. У наш час тут ведеться будівництво адміністративної будівлі місцевого самоврядування Старого Тбілісі. До Площі Свободи веде вулиця А. Пушкіна, проспект Руставелі, вулиця Р. Леонидзе і вулиця Р. Табідзе.

Ця площа часто ставала місцем проведення масових виступів у часи революції троянд, а також у радянські часи боротьби за незалежність Грузії. У 2005 році на площі святкували 60-річчя закінчення Другої світової війни, зібралося приблизно 100000 осіб, перед якими виступали Джордж Буш і Михайло Саакашвілі. 23 листопада 2006 року тут був відкритий Пам’ятник Свободи, створений Зурабом Церетелі, на якому святий Георгій убиває дракона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here