Площа Тахрір

94

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Площа Тахрір у центрі Каїра, не завжди була нинішньої типовою міською площею. До XIX століття тут була болотиста рівнина, кожне літо затопляемая Нілом. Після приходу до влади Хедива Ісмаїла її осушили, коли здійснили грандіозний проект перетворення Каїра в європейське місто з зеленими бульварами і широкими площами.

На сьогоднішній день на площі розташовані офіси декількох найбільших авіакомпаній, туристичні агентства, мечеть Омара Макрама, де проводяться похорон державного значення, штаб-квартира Ліги арабських держав,Каїрський єгипетський музей, старий кампус Американського університету в Каїрі і урядову будівлю «Мо-гамма».

У північно-східній частині площі знаходиться статуя Омара Макрама — пам’ятник діячеві часів Оттоманської імперії, в честь якого була споруджена мечеть.На площі знаходиться станція метро «Садат», станція пересадки для двох ліній каїрського метрополітену. Площа Тахрір, протягом багатьох років, є традиційним місцем для проведення демонстрацій і масових акцій протесту. Площа може вмістити близько 300 тисяч чоловік.