Порт Демре

140

Порт Демре, як називають порт історичного міста Мири, розташувався в трьох кілометрах на південь від Демре, недалеко від узбережжя Середземного моря. У свій час це був один з найбільших портових комплексів із забезпеченням зберігання стратегічного запасу зерна для Римської імперії. Однак у наш час порт вже покинули сині води моря. Споруди були занедбані і практично повністю занесені піском.

На цій території проводяться археологічні розкопки, зокрема зерносховище, що розташувалося на західній стороні порту, – одне з головних відкриттів істориків, зберегло одну зі своїх стін, що дозволяє оцінити монументальність даної споруди. Можливо зерносховище, яке створив імператор Адріан у 131 році, була двоповерховою. До речі, аналог цього зерносховища імператор відбудував і в іншому портовому місті.

У безпосередній близькості від споруд, що несуть історичну археологічну цінність знаходиться сучасний невеликий порт. У ньому, при наявності бажання, здійснюються екскурсійні прогулянки по водах Середземного моря. Крім того, тут здійснюється швартування великої кількості риболовецьких суден, які займаються виловом дарів морів для власного заробітку і на втіху туристам, які можу придбати саму свіжу рибу.