Пошта Ватикану

166

На думку Всесвітнього поштового союзу, поштова служба Ватикану — «одна з кращих поштових систем в світі». Щоб особисто переконатися в цьому, святий обов’язок кожного туриста відправити друзям листівку з цього дивного міста-держави.

Пошта Ватикану – це невеликий білий вагончик, що стоїть біля стіни праворуч від входу в головну святиню — собор Святого Петра. Виглядає він досить дивно серед величних історичних будівель. Повз нього ви навряд чи пройдете – надто вже велика спокуса порадувати рідних і близьких звісточкою прямо від престолу Папи Римського. Тут можна купити листівку і марку, причому, потрібно відзначити, ватиканські марки дуже барвисті. Як правило, на них зображені якісь художні шедеври. На пошті продаються і колекційні монети, які дуже гарні в якості місцевого сувеніра.

Підписана послання слід опустити в яскраво-жовтий поштову скриньку тільки на території Ватикану. Якщо ви забудете це зробити, то, вийшовши за межі цього маленького, але гордого держави, можете залишити листівку на пам’ять: на території Італії поштові марки Ватикану недійсні.