Поцілунків міст

0
11

Поцілунків міст перетинає річку Мийку в Адміралтейському районі міста Санкт-Петербурга, що з’єднує 2-й Адміралтейський острова і Казанський. Даний міст — це своєрідний пам’ятник мостобудування, символ його початку. Вигляд мосту зберігся з початку XIX століття. Назва мосту і численні легенди про нього приваблюють туристів. Міст часто малюють художники, особливо з боку Ісаакіївського собору. Міст проходить по вулиці Глінки, поруч острів Нова Голландія.
Найближча станція метрополітену — «Садова», а в XVIII столітті замість мосту була переправа, побудована самими жителями Петербурга. За фактом міст має таку назву від імені купця Никифора Васильовича Поцелуєва, що володів питним домом «Поцілунок». У 1808-1816 рр. міст перебудували за проектом в. І. Гесте. Міст відноситься до колишнім розвідним мостом Санкт-Петербурга.
Хоч міст і переніс безліч реконструкцій та перебудов, його зовнішній вигляд аніскільки не постраждав і не змінився. Існує легенда, що міст був місцем прощань коханих і рідних, коли Петербург закінчувався біля річки Мийки. Так само була легенда про які прощалися зі своїми подругами моряків. Неподалік була в’язниця, що теж викликало кілька пліток про прощаниях. Поцілунок при переході через міст вважається символічним жестом, щоб не розлучатися з рідною людиною ніколи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here