Проспект Ататюрка в Бельдібі

96

Проспект Ататюрка, який перебував у жвавому турецькому районі Кемер, місцеві жителі називають вулицею Бельдібі, власне Бельдібі – це торговий населений пункт, де проходить багато кількість угод купівлі-продажу за день, а проспект Ататюрка – це офіційне географічна назва.

У 2009 році відбулося адміністративний перерозподіл, і Бельбіді був переданий в район міста Анталья. Бельдібі ділиться на три райони: Бельдібі один, два і три. Подія адміністративний поділ пов’язано, швидше за все, з географічним розташуванням встановлених адміністративних центрів. Так, Анталья, що розташована приблизно в 25 кілометрах на північ від Бельдібі, є в наш час районним центром для Бельдібі.

Свою назву селище придбав завдяки протікає однойменній річці. Назва складається з двох слів бел – талія і діабі – дно. Власне кажучи в Туреччині існує близько шести населених пунктів зі схожою назвою.

З 1990 почалося серйозне розвиток готельного бізнесу вищого, п’ятизіркового класу. Це дало серйозне перевагу в туристичній привабливості порівняно з консервативними сусідськими готелями.