Район Алфама

229

Алфама – це старий історичний район Лісабона. З 711 року тут знайшли притулок маври. У часи мавританського панування весь Лісабон представляв собою лише територію Алфами, пізніше почав розростатися в західному напрямку. Назва Алфама, що в перекладі означає “тепле джерело”, було дано маврами. Від них же до наших днів дійшла і архітектура Алфами – вузькі вулички і білі будиночки, як спосіб захисту від спеки.

З численних визначних пам’яток Алфами варто виділити древній замок Святого Георгія на пагорбі, дві оглядові майданчики (мірадору), Музей декоративного мистецтва з багатою колекцією португальських кахлів (азулежу), Монастир Сан-Вісенте-де-Фора, заснований в XII столітті, древній лісабонський Кафедральний Собор Се.

Також тут можна помилуватися різноманітним озброєнням і військовими формами, починаючи з XIV століття, у Військовому музеї, оцінити характерну оздоблення фасаду будинку Casa dos Bicos, а також познайомитися з історією національної музики в Будинку фадо і португальської гітари. Варто також побачити церкви Святого Антонія і Святого Мігеля. На площі Святого Рафаеля можна виявити залишки давньої, ще часів панування маврів, міської стіни зі сторожовою вежею.