Резиденції правителя Дубая

216

Струмок Дубаї ділить столицю Арабських Еміратів на дві частини. У південній частині міста, що носить назву Бур Дубаї, розташована резиденція Правителя емірату, шейха Мухаммеда бін Рашида Аль Мактума.

Його Високість шейх – десятий за рахунком правитель Дубай, який прийшов до влади в 2006 році.
Дорога до резиденції місцем постійного проживання самого шейха і його численної родини, виглядає як чудова пряма алея, густо засаджена розкидистими пальмами. Найближча до резиденції дорожня розв’язка прикрашена банями з цієї позолотою, навколо палацу – величезна озеленена і територія, в глибині її – великий палац в арабському стилі. В’їзд в резиденцію прикрашений тріумфальною аркою, що дуже нагадує Тріумфальну. На арці – скульптурна група з п’яти коней. До речі, правлячий шейх – великий шанувальник коней аравійської породи.

Справжньою тутешньої пам’яткою стали численні павичі, відчувають себе повними господарями. Вони гуляють вздовж дороги, ситі, доглянуті, сповнені пихи і байдужості до туристів, час від часу радуючи роззяв смарагдово-синім сяйвом розпущеного в коло хвоста.

Найближчим часом шейх планує переїхати в нову резиденцію, а стару віддає в безкоштовне користування місцевим дітлахам для організації їх творчого дозвілля. На території заповідника, що примикає до резиденції, маленькі араби будуть приймати участь в урядовій екологічної програми з відродження зникаючих видів фауни Аравійського півострова.