Рибальська гавань

111

Традиційно уклад життя мешканців Муйне тісно пов’язаний з рибною ловлею. Варто лише кинути погляд на невелику затоку перед селом, відразу стає зрозуміло, що човен в цих місцях не розкіш, а засіб заробітку. Кількість плавальних засобів для такого невеликого містечка просто вражає уяву.

Період з липня по жовтень в Муйне — пік вилову риби. Зазвичай човни виходять у море ще вночі. Якщо вийти в цей час на берег, то можна побачити, як сотні вогників на щоглах шхун утворюють барвисте шоу посеред затоки. З першими променями сонця рибалки повертаються з уловом до берега, де їх чекають власники ресторанів і туристи, які не полінувалися рано встати, щоб купити найсвіжіші морепродукти. Вдень рибацька гавань щільно заставлена сотнями човнів і човників, погойдуються на хвилях в очікуванні наступного виходу в море. Особливо незвично виглядають круглі човни діаметром близько півтора метрів, всім свої виглядом нагадують гігантську кокосову шкаралупу. Із сіл, розташованих поблизу, рибалки сотнями відправляються в море, розміщуючись по дві людини в подібному суденці. Кажуть, воно дуже зручно у використанні, але, мабуть, основна його перевага – дешевизна.

Рибальська гавань — відмінне місце, куди варто заглянути, щоб зробити колоритні фотографії, купити на пам’ять екзотичні раковини і просто помилуватися прекрасною панорамою затоки.