Річка Дім-Чай

353

Дім-чай – одне з найпопулярніших і незвичайних місць відпочинку серед місцевих аланийцев, які приїжджають сюди на сімейні сніданки, романтичні побачення чи дружні пікніки. Ця неймовірно мальовнича долина розташована в 6 км від Аланії в напрямку до Махмутлару, на гірській річці Дім-чай, яка бере свій початок у високогір’ї Конья, приблизно в двохстах кілометрах від впадіння в Середземне море.

Поруч варто відвідати другу по величині в Туреччині печеру Дім і з’їздити на дамбу, щоб помилуватися величною розкішним водосховищем в оточенні зелених пагорбів.

В 40-е роки річка Дім відігравала велику роль в економіці Аланії, адже великі бананові плантації тут зрошувалися тільки за рахунок Дім-чаю. І зараз запаси прісної води високо цінуються в Туреччині, тому всі водосховища ретельно охороняються, а купатися в них суворо заборонено.

Будівництво найбільшої дамби Дім завершилося зовсім недавно – 30 грудня 2008 року. Це вирішило проблему не тільки з питною водою, але і з постачанням електроенергії.

І туристи, і місцеві жителі приїжджають на оглядовий майданчик сфотографуватися на фоні яскраво-бірюзового водосховища в оточенні порослих соснами гір, оцінити потужність падає з гучним шумом гірської річки, підкорилася людині. І лише деякі наважуються піднятися вище, по грунтовій дорозі наверх, в гори, щоб звідти побачити панораму всієї долини Дім. Від такої незвично умиротвореної для цих місць краси подих перехоплює надовго.