Річка Дуеро

287

Річка Дуеро — одна з найбільших річок Піренейського півострова. Вона бере початок на території Іспанії, на північний захід від міста Сорія, в Іберійських горах і, пройшовши шлях довжиною близько 900 кілометрів через Кастильське плоскогір’я, досягає Атлантики в Португалії.

Дуеро протікає через один з визнаних виноробних регіонів Іспанії — Рібера-дель-Дуеро, де виробляються відмінні вина з червоного винограду сорту темпранільо. Річка проходить через місто Самора, а потім спускається з Северокастильского плоскогір’я і протікає в одному з найбільш вражаючих каньйонів Європи глибиною 200-500 метрів і довжиною 112 кілометрів, який формує частина державного кордону між Іспанією і Португалією. В даний час це охоронюваний міжнародний природний парк.

У Португалії ця річка відома під назвою Дору. Тут розташований виноробний регіон Алту-Дору, включений в 2001 році у список Світової спадщини ЮНЕСКО. Місцевий мікроклімат дозволяє вирощувати оливи, мигдаль і особливий виноград, з якого робиться знаменитий портвейн. Центром виробництва кращого портвейну вважаються долини поблизу міст Пезу-да-Регуа і Сан-Жуан-да-Пешкейра. Найкраще вино зберігається в місцевих льохах більше 80 років.

У декількох кілометрах від гирла річки розташоване місто Порту, другий за величиною в Португалії і один з найбільш західних міст Європи.