Ринок Махане Ієгуда

219

Розкішний єрусалимський ринок Махане Ієгуда» (Табір Ієгуди), раскинувший строкаті ряди між вулицями Яффо і Агрипас, – це найстаріший ринок країни, заснований в 1887 році. Він засліплює фарбами, зводить з розуму одуряющими ароматами, приголомшує звуками багатоголосої натовпу – одним словом, це східний базар у всій своїй красі, не відвідавши який не можна скласти повного уявлення ні про місті, ні про країну, ні про народ.

У другій половині 19 століття вся життя Єрусалиму була зосереджена в межах Старого міста, навколишній простір ще тільки починало забудовуватися. У 1877 році було засновано єврейський квартал Бейт-Яаков, а на пустовавшем поруч з ним великій ділянці щоранку арабські селяни стали торгувати овочами, фруктами, зеленню. Так під відкритим небом стихійно виник східний базар. У 1917 році, коли до Єрусалиму впритул підійшли британські війська, турки стріляли по них з гармат, встановлених прямо на ринку. В результаті битви турки втекли, а в Єрусалимі встановилася британська влада. Практичні британці здраво розсудили, що ринок може стати візитною карткою Єрусалиму, і з цього часу «Махане Ієгуда» став перетворюватися і набувати цивілізованих рис.

Тут є все, що тільки можна уявити і побажати: фрукти, випічка, сотні сортів сиру, риба, східні прянощі, сухофрукти. На ринку все дешевше, ніж в будь-якому магазині, а в невеликих тутешніх ресторанах можна покуштувати дуже смачні страви східної кухні. Щоб перейнятися атмосферою ринку, краще прийти сюди в п’ятничний ранок, коли місцеві жителі роблять закупівлі для традиційного суботнього вечері. Час роботи ринку – з неділі по четвер з 10.00 до 19.00, у п’ятницю . 09.00 до 15.00.