Рязанський кремль

0
13

Як і в багатьох старовинних російських містах, в Рязані є кремль — своєрідна точка відліку історії, важлива архітектурна пам’ятка.

Рязанський кремль, найстаріший історико-архітектурний музей Росії, — це цілий комплекс споруд-пам’яток архітектури: давньоруській і в стилі класицизму. Найстаріші будови відносяться до 15 століття — останнього періоду розквіту Рязанського князівства. На жаль, не всі історична та архітектурна спадщина кремля дійшло до наших днів у незмінному вигляді. Деякі елементи — фортечні вали й вежі — і зовсім не збереглися. Тим не менше цей унікальний архітектурний ландшафт в тому вигляді, в якому він існує в наші дні, дуже прикрашає місто. Вид на кремль з набережної річки Трубіж величний і шляхетний.

Успенський собор і дзвіниця (17-19 століття) — унікальні зразки російської архітектури, Хрісторождественскій і Архангельський собори (15-19 ст.), будівлі колишнього Архієрейського двору (17 століття) навіть у зміненому часом вигляді є безцінними свідками російської історії.

Великий музей, який зараз розташований у кремлі, дає повне уявлення про культуру і мистецтво Переяславля Рязанського — укріпленої стародавньої фортеці, з якої, по суті, і почалася сучасна Рязань.

Доступ на територію Кремля — вільний.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here