Садиба Рукавишниковых

96

Садиба Рукавишниковых – музей заповідник у Нижньому Новгороді. Вважається одним з найстаріших і найбільших музеїв такого плану. Заснований музей у 1895 році. Спочатку всі експонати тримали в будиночку Петра, тільки в 1924 році вже після революції музею була вироблена садиба Рукавишниковых.

Садиба — одне з найкрасивіших, найбагатших і розкішних будівель в те району міста. Для музею це було знахідкою, так як стало можливим розмістити величезну кількість цінних музейних експонатів.

Палац був побудований в сімдесятих роках XIX століття промисловцем Сергієм Рукавішникових, звідси походить і назва садиби. Зараз експозиція музею має близько 320 тисяч предметів побуту дворянства, культурні цінності, прекрасну меблі, інтер’єр XIX століття. Прекрасний писаний стелю, гігантські сходи, яка закінчується величезним дзеркалом — все вражає!

Структура музею включає наукову бібліотеку та майстерні реставрації. Одне з улюблених місць відвідувань туристів та жителів міста. Знаходиться на набережній річки Оки, впадає в Волгу.