Селище Мурдешвар

207

Рибальське селище Мурдешвар знаходиться на березі Аравійського моря в штаті Карнатака, сусідній з Гоа.

Він являє собою скульптурний комплекс, розташований на горі Кандука. Це місце являє інтерес як для паломників, так і для туристів, що не є шанувальниками індуїзму, так як місцеві храми, скульптури і статуї вражають своєю красою, різноманітністю і розмірами.

Головною визначною пам’яткою вважається 37-метрова статуя індуїстського бога Шиви – найвище його зображення в світі. Статуя знаходиться на самій вершині пагорба Кандука, і це ще більше підкреслює її велич. Основний храм комплексу називається “Мурдешвар”, і побудований він був у далекому 1542 році. Навпаки храму – реконструйована в 2008 році 18-поверхова вежа Раджа висотою 184 метри. На неї можна піднятися на ліфті, щоб насолодитися красою комплексу з висоти пташиного польоту. Також ви зможете дізнатися історію створення світу і людства, розказану в місцевому музеї воскових фігур.

Старовинні храми і вражає масштабами сучасний паломницький комплекс дадуть яскраве уявлення про цілісність характеру цього дивного народу та індійської історії, нероздільної на стародавність і сучасність.