Сієнський Собор

207

Сієнський Собор був побудований в 1263 році на місці, де раніше розташовувався римський каструм. Слід зауважити, що саме будівництво почалося майже на півстоліття раніше – у 1215 році. Нині Собор є головною церквою Сієнській республіки, а також одним з найбільш колоритних пам’яток часів італійської готики.

Західний фасад, оформленням якого займався талановитий італійський скульптор і архітектор Джованні Пізано, можна назвати справжнім архітектурним твором. Будова являє собою заворожуюче красиву композицію з барельєфів і скульптур різних розмірів за мотивами історичних і біблійних сюжетів. Величезні мозаїки прикрашають верхню частину фасаду.
Східний фасад йде вглиб нижче фундаменту, що обумовлено особливостями рельєфу. Сюди можна спуститися з білими мармуровими сходами. Барельєфи і візерунки Східного фасаду також зроблені з різнобарвного мармуру.

Не меншою художньою цінністю володіє і сам інтер’єр Собору: барвиста мозаїчна підлога, ефектно декорована кафедра і статуя Івана Хрестителя роботи самого Донателло. Собор є чинним і сьогодні, а тому приймає туристів до 17.00, а саме відвідування коштує 3 євро.