Скадарське озеро

0
3

Якщо подивитися на карту, Чорногорії, то кидається в очі, що більшу частину цієї і без того невеликий країни займає Скадарське озеро або Шкодер. Скадарське озеро можна сміливо назвати серцем Чорногорії. Воно розкинулося на території одразу двох країн – Чорногорії та Албанії. Більша частина озера — близько 220 кв. км — належить Чорногорії, де є частиною національного парку.

Регіон Скадарського озера з часів початку свого освоєння людиною був місцем змішування великого числа цивілізацій і культур. І зараз по берегах озера можна бачити численні пам’ятники людської присутності: військові укріплення, занедбані рибальські села.

На невеликих островах, розкиданих уздовж чорногорської частини узбережжя до наших днів збереглися середньовічні православні монастирі. середньовічні монастирі — Морачник, Старчева Гориця, Бешка, Кому, які були відомі як скрипторії – майстерні, де велася перепис церковних книг. військові укріплення, занедбані рибальські села. Старовинні і більш молоді архітектурні споруди так гармонійно вписані в навколишній ландшафт, немов над його створенням працював хороший дизайнер. Чого варті тільки маленькі рибальські будиночки з червоними черепичними дахами, що приліпилися до кам’яних складчастим берегів!

Зараз Скадарське озеро — найбільший європейський резерват болотних птахів (більше 260 видів), а також великим ихтиорезерватом (понад 45 видів риб), найбільш цінними їх риб є скадарский короп, форель і уклейка . Деякі види рослин і тварин, що мешкають в озері, ендемічні, як, наприклад, кучерявий пелікан і зелена жаба . Крім риболовлі тут також дозволено полювати на традиційних для Чорногорії лисицю, вовка, зайця і кабана і деякі види птахів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here