Собор святого Павла

117

Собор святого Павла — справжня перлина Лондона і одне з найвизначніших будівель епохи Відродження. Створений по третьому варіанту проекту архітектора Крістофера Рена і являє величний храм у стилі бароко. Фасад собору прикрашений двоярусним портиком з подвійними колонами й фронтоном.

При будівництві цього собору (1675-1710 рр.) використовувалося унікальне інженерне рішення — тричастинна конструкція купола. Видний здалеку зовнішній декоративний купол з’єднується з внутрішнім куполом конусоподібної конструкцією з цегли. Загальна висота купола 111 метрів або 365 футів як і загальна кількість днів у році.

Під цим величезним куполом розташовуються три галереї: зовнішня кам’яна, золота і знаменита шепоче галереї. Остання зобов’язана своєю назвою з-за унікальної акустики: кожне сказане слово, навіть пошепки, чути всюди. В кам’яній галереї відкриває неповторний вид на весь Лондон. Найсміливіші продовжують свою екскурсію до Золотої Галереї, щоб подивитися Золотий Кулю, на якому височить позолочений Хрест. Крім цього, на дзвіниці собору встановлено 17 дзвонів.

У внутрішньому оздобленні цього собору представлені шедеври світового мистецтва. Так, внутрішній купол прикрашений розписами про життя апостола Павла сера Джеймса Торнхиля, а кована решітка перед вхідними дверима зроблена Тижоу. Збереглася копія відомої картини Холмана Ханта «Світоч світу» і роботи таких майстрів, як Тернер, Ван Дейк, Міллі.

Собор святого Павла — це і усипальниця близько двохсот знаменитих громадян Великобританії. Першим удостоївся цієї честі сам автор пам’ятника архітектури — Крістофер Рен, на могилі якого викарбувано на латині «Читач, якщо ти шукаєш пам’ятник — просто озирнись навколо». Також покояться адмірал Гораціо Нельсон і сер Олександр Флемінг.