Стамбульський археологічний музей

181

Археологічний музей Стамбулу знаходиться в центрі міста, недалеко від парку Гюльхане і палацу Топкапи. Заснований Археологічний музей в кінці XIX століття. На сьогодні експозиція музею розташована на території трьох будівель – головного будівлі, Изразцового павільйону і музею Стародавнього Сходу.

Центральна будівля в неокласичному стилі було зведено спеціально для музею впродовж 1881 – 1902 рр., хоча відкриття музею відбулося набагато раніше закінчення будівництва – у 1891 р. Пізніше, в 1935 р. відкрили музей Стародавнього Сходу, до музею в цій будівлі розміщувалася Школа образотворчих мистецтв. Кахельний павільйон включили в комплекс Археологічного музею тільки в 1981 р. Проте історія у Изразцового павільйону найдавніша з усіх трьох, його звели ще в 1472 р. за наказом Мехмеда II. Кахельний павільйон належить до самим головним архітектурним пам’яткам періоду ранньої Османської імперії.

Що стосується експозиції Археологічного музею, вона складається з неймовірної кількості безцінних екземплярів. Це і шедеври мистецтва античного та візантійського періоду, та артефакти, які були виявлені при розкопках Трої, а також велика кількість інших цінних предметів.