Станція метро Автозаводська

193

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 42 207

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

“Автозаводська” була відкрита 1 січня 1943 року. І по її оформленню відразу відчувається, що вона – з того часу, її навіть визнали пам’яткою архітектури минулої епохи.

Високі стелі, непомітність, але монументальність оформлення, чіткість, лаконічність, функціональність – все це риси імперського стилю, який був поширений в архітектурі Росії в сталінські часи. Спочатку станція мала назву “Завод імені Сталіна”, бо проект по її оформленню особливо ретельно добирався. Все, пов’язане з ім’ям вождя, могло бути тільки самого високого рівня.

В архітектурному плані “Автозаводська” перегукується з іншою станцією московського метро – з “Кропоткинской”. Тонкі колони і стіни оздоблені теплими відтінками мармуру. Підлогу прикрашений геометричним візерунком. На стінах розміщено кілька панно, присвяченим сюжетно часів Великої Вітчизняної війни, в центрі залу є чотири барельєфа. Наземний вестибюль прикрашає велике мозаїчне панно навпроти входу на ескалатори. Його тема – військовий парад на Червоній площі.

Сучасний вигляд станція набула, коли колишні тут перш оригінальні світильники замінили на прості люмінесцентні лампи.