Станція метро Олександрівський сад

58

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 42 207

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

«Олександрівський сад» — одна із старовинних станцій московського метрополітену, вона була відкрита в 1935 році. За час свого існування вона змінила кілька назв: «Вулиця Комінтерну», «імені Комінтерну», «Калінінська», «Воздвиженка». Причому останнє з них, і це свого роду казус, проіснувала всього кілька днів. Нинішню назву станція носить з 1990 року.

«Олександрівський сад» — не зовсім звичайна станція. Тут не два ряди колон, як це прийнято в більшості типових проектів московського метрополітену, а три. Причому середній ряд розділяє безпосередньо шляху. Іншою особливістю станції є вигнуті платформи. Що теж свого роду казус, тому що це вимушене архітектурне рішення, а не дотримання певного проекту.

«Александровскйи сад» територіально розташований в самому серці Москви у головних її пам’яток. Тим не менш оформлення станції позбавлене пишноти, значущості і помпезності. Облицьовані рожевим мармуром стіни і бічні колони, та залишився тут з минулих часів бюст Калініна — ось і всі прикраси. Тут царює функціональність: станція є однією з найнапруженіших в усьому метрополітені Москви.