Станція метро Смоленська

33

«Смоленська», розташована на кільцевій лінії метро, — одна з найстаріших станцій московського метрополітену. Колорит минулої епохи збережений в її оформленні. Більше того, ця станція метро зарахована до об’єктів виявленого культурної спадщини російської столиці.

Вона була побудована в 1952 році, проект її оформлення — остання робота архітектора А. Душкіна. За задумом автора, «Новослободская» повинна була стати якимсь казковим гротом з приглушеним світлом і численними деталями декоративного оформлення. Проект вдалося втілити в життя. «Новослободская» з круглим склепінням, хитромудрими арками, чудовими підсвіченими настінними вітражами дійсно справляє враження казкового простору. Цікавий факт, що для оформлення вітражів використовувалися скла з кафедрального собору Риги, які спочатку призначалися для костелів. Оздоблення наземного вестибюля станції теж цілком урочисто і декоративно.

Довгий час це була практично єдина безпересадочна станція Кільцевої лінії. З 1992 року тут відкрито перехід на станцію «Менделеевская».