Стара площа (Пласа Велья)

105

«Стара площа» з іспанським назвою «Плаза Велья» спочатку називалася «Плаза Нуева», тобто «Нова площа». Вона з’явилася вже в 1559 році, під час бурхливого будівництва міста. Однак з розвитком Гавани ця частина міста втратила своє значення, а площа отримала свою сучасну назву. Тим не менш, вона так і залишилася найбільшою площею в старій частині Гавани. Так як площа знаходиться на перехресті 4-х вулиць, побудованих в різний час, що стоять на площі будинку належать до різних архітектурних стилів — це і бароко, класицизм і модерн.

Практично до кінця XIX століття Плаза Велья мала велике суспільне значення. Але з плином часу це значення змінювалося. Так, починаючи з середини минулого століття і майже до кінця, площа використовувалася як автостоянка. Після серйозної реконструкції вона знову стала культурним об’єктом в старій частині міста.

Найцікавіші пам’ятки площі: Каза дель-Конде Харуко, в якому розміщена Художня Галерея,Центр Розвитку Візуального Мистецтва,готель «Паласіо Куэто», фонтан 1796 року з гербом міста.