Старе місто Зальцбурга

143

Історичний центр Зальцбурга, Старе місто, занесений до списку Всесвітньої спадщини Юнеско. Це одне з найбільш відвідуваних туристами місць у Зальцбурзі. Деколи на вузьких вуличках міста так багатолюдно, що стає важко пройти, але всі незручності сповна окупаються враженнями від місцевої архітектури. Практично кожна течія в архітектурі старої Європи: романтизм, ренесанс, бароко, – залишило сліди у цьому місці.

Старе місто ховається між скелями Менхсберга і Фестунберга на лівому березі річки Зальцах. Одна з найкрасивіших і популярних вулиць – Гетрайдегассе (“Зерновий провулок”). На вулиці знаходиться міська Ратуша, кілька автентичних кафе, Музей Моцарта у будинку № 9, в якому він народився.

Найцікавіше тут – це вивіски, пестреющие на кожному будинку. Кажуть, серед них є і позолочені. Від Гетрайдегассе відходять не менш цікаві Гольдгассе (“Золотий провулок”) і Юденгассе (“Єврейський провулок”). Недалеко розташовується Зальцбургський собор. Навпроти нього – будинок, у якому жив Моцарт, а поруч – Зальцбурзький музей. І над всією цією красою височить фортеця Хоензальцбург.