Старе місто Зальцбурга

58

Історичний центр Зальцбурга, Старе місто, занесений до списку Всесвітньої спадщини Юнеско. Це одне з найбільш відвідуваних туристами місць у Зальцбурзі. Деколи на вузьких вуличках міста так багатолюдно, що стає важко пройти, але всі незручності сповна окупаються враженнями від місцевої архітектури. Практично кожна течія в архітектурі старої Європи: романтизм, ренесанс, бароко, — залишило сліди у цьому місці.

Старе місто ховається між скелями Менхсберга і Фестунберга на лівому березі річки Зальцах. Одна з найкрасивіших і популярних вулиць — Гетрайдегассе («Зерновий провулок»). На вулиці знаходиться міська Ратуша, кілька автентичних кафе, Музей Моцарта у будинку № 9, в якому він народився.

Найцікавіше тут — це вивіски, пестреющие на кожному будинку. Кажуть, серед них є і позолочені. Від Гетрайдегассе відходять не менш цікаві Гольдгассе («Золотий провулок») і Юденгассе («Єврейський провулок»). Недалеко розташовується Зальцбургський собор. Навпроти нього — будинок, у якому жив Моцарт, а поруч — Зальцбурзький музей. І над всією цією красою височить фортеця Хоензальцбург.