Старе єврейське кладовище

96

Старе єврейське кладовище, розташоване в Чехії, у Празі — це одне з найкрасивіших кладовищ у світі. Тут знаходяться поховання євреїв, починаючи з 1439 року і до 1787 року, серед яких і могили багатьох видатних особистостей, таких як Ієгуда бен Бецалел, на прізвисько раббі Лев, який, згідно легенди, створив штучну людину — Голема.

Починаючи з 1975 року, кладовище періодично реставрується. В обрядовому залі, побудованому в 1906 році і розташований на вході в цвинтар, сьогодні розміщується експозиція малюнків дітей-в’язнів концтабору «Терезин».

На цій невеликій території розташовано близько 12 000 надгробків. Старі поховання присипали землею, і створювали на їх основі нові, тому сьогодні давні могильні плити видно де-не-де з-під землі, відсуваючи більш пізні камені. У деяких місцях глибина кладовища досягає 12 ярусів могил.

Старе єврейське кладовище в Празі – одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток міста. І дивного тут нічого немає, адже це поховання є найстарішим єврейським кладовищем Європи.