Стародавнє місто Саламис

223

Саламис – одне із самих вражаючих місць археологічних розкопок на Кіпрі. Тут збереглося багато унікальних стародавніх будівель, що їх огляд схоже переміщення у часі – гуляючи між напівзруйнованих стін, мимоволі переймаєшся духом античності.

Багато століть Саламис грав провідну роль у політичному, економічному і культурному житті Кіпру. Тут процвітав культ здорового і красивого тіла. Мабуть тому безліч громадських приміщень були пов’язані з заняттям спортом і турботою про власну чистоту.

Найбільш відомими збереженими пам’ятками є гимназиум, залишки римських лазень і театр.
Римські лазні Саламиса були розкішні – мозаїка, фрески, мармур. Тут було кілька басейнів і парилень. Статуї, частину яких можна бачити і сьогодні, прикрашали внутрішній дворик і приміщення. Тут застосовувалася досить продумана система підігріву підлоги.

У центрі гимназиума, оточеного прекрасними коринфськими колонами, перебував критий стадіон. Жителі міста могли тут займатися спортивними вправами. Античний театр Саламиса був побудований за імператора августа.Він був розрахований на 1500 глядачів і 50 рядів сидінь. Це одне з найбільших збережених римських громадських споруд. З боку театр здається невеликим, проте з його верхніх рядів відкривається широка панорама всього Саламиса.