Стародавнє місто Термессос

234

Термесос розташувався між двох гірських хребтів всього в 30 км від Анталії. Це місце знаходиться на висоті 1050 метрів над рівнем моря. Головна його визначна пам’ятка – величний театр, виконаний у класичному античному стилі. Глядацькі ряди вирубані прямо в скелях. Термессос прославився тим, що надав потужний опір Олександру Македонському, який у гніві спалив всі оливкові гаї.

У Термесосе, перш за все, варто відвідати фортецю Кадифе, побудовану в эллинистическкую епоху, яка згодом неодноразово реставрувалася. В археологічному музеї представлена велика експозиція предметів, виявлених в результаті археологічних досліджень у районі Ізміра.

Розташування фортеці в горах неодноразово допомагало Термесосу витримувати тривалі облоги і війни. Але була й інша причина. Здатність міста протистояти тривалим облога була пов’язана з дивовижною розробкою системи водопостачання: п’ять вирубаних у скелі резервуарів допомагали протягом тривалого часу підтримувати життєдіяльність міста.

Олександр Македонський порівнював Термесос з гніздом орла, і Ви, напевно, з ним погодьтеся, опинившись тут, на самому верху. Адже через хмари звідси відкривається приголомшливий вид на Анталію.