Старовинна вулиця Немига

52

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 2 021

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Немига (Немизская) одна з найстаріших вулиць в Мінську. Своя назва вона одержала по імені річки Немиги, вздовж берега якої і була прокладена на початку XII століття. Вона йшла від центру міста до заходу, поступово щільно застраиваясь будинками, утворюючи суцільний коридор.

У XVI-XVII столітті тут знаходилися безліч лавок і магазинів, і в якомусь сенсі можна сказати, що вулиця була центром тогочасної торгівлі. Вона з’єднувала вулицю Нижнього ринку з Торговельною площею на Троїцькій горі, а так само кілька майстрових і промислових районів. У повоєнні роки вулиця сильно постраждала, а на відновлення не вистачало коштів. Деякі будинки підривали так як вони не піддавалися звичайному руйнування бульдозерами. Але свого торгового значення Немига не втратила. На зміну старим будинкам прийшли нові, було проведено електрику і встановлені нові витончені ліхтарі.

На жаль стару Немигу можна побачити тільки на фотографіях. Сьогодні Немига одна з жвавих вулиць Мінська. Щосили йде житлове та комерційне будівництво, на протязі всієї вулиці можна побачити безліч магазинів і торгових будинків, що проектуються просторі торгові центри і гіпермаркети. Пішохідну частину вулиці замостили бруківкою, залишивши вузькі тротуари і розширивши проїжджу частину.