Священний сенот-колодязь

220

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Священний сенот – природний колодязь на півночі Чичен-Язальниці. Священне місце індіанців майя, сенот став відомий завдяки археологічним розкопкам, в ході яких на його дні були виявлені сліди людських жертвоприношень.

Стародавні майя вірили, що сеноти є воротами в Шибальбу – царство мертвих. Існує припущення, що колодязь був центром життя Чичен-Язальниці, міста, який своїм народженням зобов’язаний сакрального місця, до берегів якого стікалися жерці й воїни. З центру поселення індіанці проклали до сеноту мощену дорогу – сакбе, по якій рухалися сотні паломників.

Майя вірили, що на дні сеноти живе бог Чак – володар грози, блискавки і дощу, бог, який подарував людям кукурудзу. Йому і грізним богам пекла індіанці підносили дари – вироби з нефриту, дерева, каменю і золота. Християнський місіонер Дієго де Ланда писав, що на дні колодязя лежить половина всього золота цивілізації майя, а британець Едвард Томпсон, отважившийся спуститися на дно сеноти, виявив там величезна кількість кераміки, виробів з жаду – нефриту і золота. Але Томпсон також виявив на дні фрагменти скелетів тварин і людей, які свідчили про практику жертвоприношення в культ богів Шібальби. Темні перекази, навколишні священний сенот, зробили це місце легендарним. Про колодязі написані десятки книг, а в Чичен-Іцу щорічно приїжджають сотні тисяч паломників, які бажають поглянути на це дивовижне місце.