Таврійський сад

106

Таврійський сад – це дивно красиве місце, яке є однією з багатьох визначних пам’яток Санкт-Петербурга і належить до пам’яток садово-паркового мистецтва.

Сад розбитий навколо Таврійського палацу в кінці XVIII століття англійським садівником Вільямом Гульдом. Одночасно з підставою саду починається будівництво садового Будинку майстра – унікальний пам’ятник архітектури, який зберігся до наших днів.

За всю історію свого існування, сад і закривали і перейменовували, а 1800-х року на південній частині саду розташовувалися казарми Преображенського полку. Величність Таврійського саду оспівана в багатьох літературних творах, тут, у невеличкому клубі, блискуче грав Дмитро Шостакович.

На території саду встановлені пам’ятники «Юним героям оборони Ленінграда» і композиторові П. І. Чайковському. З 1960 року сад активно використовується як зони відпочинку для дітей: побудований стадіон, організована школа фігурного катання.

Сьогодні сад повністю відновлений, тут побудовані дитячий спортивний та ігровий майданчики. У будівлі «ІГРОТЕКИ» є кафе і зали для проведення різних заходів.