Таврські гори

587

Уздовж узбережжя Середземного моря на півдні Туреччини тягнеться гряда Таврських гір. Листяні і хвойні дерева, альпійські луки, глибокі долини, стрімкі річки та водоспади роблять ці гори місцем дивним, красивим і гідним уваги туристів.

Географічно гори діляться на Західний, Центральний і Східний Тавр. Східна частина гір – це рай для альпіністів і спелеологів. Найвища точка – вершина Джило – піднялася на 4168 метрів над рівнем моря. Карстові породи, розмиті дощовими водами і талими водами льодовиків, утворюють численні гроти, каньйони і печери.

На території Центрального Тавра утворений національний парк Каратепе-Асланташ з хвойними лісами і чудовими альпійськими луками. Гірські вершини тут дивовижно мальовничі, але важкодоступні. Їх стрімкі схили й гострі піки все частіше приваблюють скелелазів і альпіністів. Навесні, коли мине небезпека снігових лавин, сюди спрямовуються любителі піших походів.

Західний Тавр дугою охоплює затоку Анталья. Тут стрімкі гори спускаються до морського узбережжя, часто утворюючи прямовисну стіну. Саме тут, під захистом гірської гряди, на узбережжі Середземного моря затишно розташувалися курорти турецької Рів’єри. Прекрасний відпочинок на пляжах доповнять екскурсії по околицях. Звідси можна відвідати стародавнє місто Писидиан, що знаходиться на висоті 1,050 метрів над рівнем моря в національному парку Термессос, або здійснити подорож у національний парк Кепрюлю з не менш древнім містом Селге. З узбережжя прокладена канатна дорога на вершину Тахтали, звідки відкривається незабутній вид на Таврські гори і море.