Театр Херсонеса

0
10

Театр Херсонеса – це антична споруда у стародавньому місті Херсонес Таврійський, розташованому в передмісті Севастополя, Україна. Амфітеатр був побудований ще в першій половині III століття до н. е. Римляни влаштовували в ньому не тільки театральні вистави, але і гладіаторські бої. У театрі могли розміститися від півтора до трьох тисяч глядачів. На даний момент на всій території СНД не знайдено інша споруда такого роду, еквівалентна за давнину і цінності.

Занепад театру Херсонеса настав разом з приходом християнства, яке не схвалив такого роду розваги. Спочатку на місці будівлі зробили каменоломню, потім віддали його під забудову, і незабаром тут з’явилося два християнські храми. Обидва вони загинули багато років тому разом з містом.

Головним чином театр використовувався для виступів під час багатоденного святкування на честь Діоніса. Тут ставилися твори класичних грецьких авторів, і вченим навіть вдалося відновити частину репертуару, спираючись на знайдені записи. Сьогодні туристи можуть не тільки відвідати руїни театру, але й побувати на самому цьому виступі. Акторами Севастопольського академічного російського драматичного театру ім. Луначарського час від часу дають уявлення стародавньої на сцені. У театрі Херсонеса вони ставлять виключно античні твори.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here