Терезіанський палац

109

Терезіанський палац знаходиться на першому дворі Празького граду, як прийнято вважати, на самому почесному місці. Палац одночасно є однією із сторін першого двору і воротами другого двору. Перехід здійснюється через Матиашовы ворота, які, до речі, представляють собою окремий витвір мистецтва.

І палац, і коміри були побудовані за проектом архітектора Пакасси в середині XVIII століття, у період так званої терезіанській реставрації (масштабна перебудова Празького граду з метою зробити його єдиним ансамблем, виконаними в одному стилі). Палац зведений у стилі віденського класицизму і являє
певну архітектурну цінність. Зовні будівля виглядає досить строго і лаконічно, ніякого пишного декору, тільки кілька бронзових фігур на самому верху.

Через Терезіанський палац також можна потрапити в Галерею і Іспанська зал Празького граду.

Окремої уваги заслуговують і Головні вхідні ворота, які ведуть до палацу. Вони прикрашені позолотою і королівською короною. По боках воріт розташовані колони зі скульптурами гігантів. Під кожною колоною варто стражник почесної варти. Зміна варти відбувається щогодини і дуже подобається туристам.