Троїцька Червона церква

249

Троїцька церква чи церква Святої Трійці у Володимирі – колишній старообрядницький храм, зведений в неоруському стилі в період з 1913 по 1916 рік. Цього храму присвоєно статус пам’ятки архітектури регіонального значення. У 1928 році церква була повністю закрита. У 1974 році Троїцька церква стала виставковим залом Володимиро-Суздальського музею-заповідника.

Церква Святої Трійці почали будувати після виходу в 1905 році Указу про зміцнення почав віротерпимості. Будова храму побудовано на місці згорілого під час пожежі в 1778 році дерев’яної Казанської церкви Ямській слободи.

Храм був побудований з цегли за рахунок старообрядницької громади за проектом архітектора С. М. Жарова. В радянський період часу в будівлі храму знаходилося губернське архівне бюро, пізніше його навіть збиралися знести для звільнення території під житлові будинки. Після закінчення реставраційних робіт, у 1974 році Троїцьку церкву передали у власність Володимиро-Суздальського музею для розміщення виставки «Кришталь. Лакова мініатюра. Вишивка».