Троїцька площа

177

Троїцька площа з моменту закладки Петропавлівської фортеці на Заячому острові стала першим адміністративним центром Петербурга. Тут у XVIII столітті знаходився Троїце-Петровський собор, який і дав назву площі. Раніше тут також знаходилися Гостинний двір, ринок, митниця, друкарня, Сенат, Синод, Збройовий двір, перша петербурзька аптека, колегії. Проте в 1730-х роках площа втратила статус центральної.

Легенда свідчить, що одного разу Петро I гуляв по нинішній Петроградській стороні і зрубав два ракитовых куща, на місці яких пізніше побудували Свято-Троїцький собор і будиночок Петра I. Свято-Троїцький собор побудували в 1711 році на честь перемоги над шведами під Виборгом. Саме тут Петру I завітали титул імператора. Дерев’яна будівля собору кілька разів горіло, пізніше його замінили кам’яним. У 1930 році собор знесли.

У 1903 році від площі на інший берег Неви перекинули Троїцький міст. У 1918-1923 роках площа називалася площею Комунарів, після 1923 року була перейменована в площу Революції. У 1991 році площі повернули колишню назву.

У наш час тут встановлено пам’ятний камінь жертвам політичних репресій і побудована каплиця Св. Трійці.