Царицынские ставки

219

Царицынские ставки –відмінне місце для відпочинку, купання і прогулянки. Знаходяться вони на південно-сході Москви і споруджені на території садиби Царицино в XVIII столітті. У той час ставки носили назву Чорна бруд. Власниками їх були цариця Ірина, а потім князі Голиціни.

Прогулянка по царицынским ставків дуже цікава, і досить тривала. Починати подорож краще, звичайно ж, із Верхнього ставу. Він є найкрасивішим з усіх тутешніх ставків і відрізняється особливим багатством мальовничих панорам. Ставок прикрашений островами, безліччю дерев чагарників. Тут, відвідувач може побачити водоплавних птахів і красиві декорації водної гладі.

На початку XIX століття по доріжці вздовж берега було споруджено десятки білокам’яних містків, а також пристані для прогулянок на човнах. Найбільша пристань прикрашена скульптурами сфінксів.

Нижнецарицынский ставок займає площу 66 гектар. Він відомий серповидним острівцем, який тримається на палях і створений для людей, що катаються на човнах. Також ставок використовувався як бівак, де конногвардійці імператриці Катерини приводили себе в порядок.

Царицынские ставки відрізняються чистою, дуже і прозорою водою. Ці ставки описані в романі «Напередодні» В. З Тургенєва.