Церква св. Ірини

0
10

Церква Святої Ірини (на турецькому Aya Irini, на грецькому. Αγία Ειρήνη, Айя-Ірена) найраніше споруду з усіх церков Константинополя, яке збереглося до наших днів. Церква була присвячена «Святого миру» а не святий Ірині, як свідчать деякі легенди, також дісталися до наших днів. Розташувалася церква у внутрішньому дворику палацу Топкапи, який в свою чергу займає не останнє місце в культурній спадщині Туреччини і знаходиться в історичному районі Стамбула – районі Султанахмет.

Споруду було зведено у формі хреста, що було новим типом базиліки. Всередині церкви знаходиться склеп, згідно з переказами, зберігає прах Костянтина.
Спочатку на місці теперішньої Церкви св. Ірини знаходився стародавній храм, після його руйнування, вже на місці руїн, в IV столітті була споруджена перша базиліка християнської віри. До початку будівництва храму Святої Софії церква св. Ірини була найбільшим храмом Константинополя.

Церква зазнала значних руйнувань в 532 та 740 роках, що вимагало значних реконструкційних робіт. У 1453 році церкву, після захоплення міста, не піддалася змінам, завдяки цьому зберігся початковий атріум. Пізніше церкву використовували як збройові склади, як Археологічного музею, Імператорського музею, Військового. У наш час церква св. Ірини виконує функції зали, для проведення концертів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here