Цетінський монастир

0
9

Одна з найбільших православних святинь Чорногорії — Цетінський монастир, символ волелюбного духу Чорногорії, серце і колиска православного держави. Тут протягом ось вже 500 років знаходиться резиденція митрополитів Чорногорії. Про роль Росії в процвітанні цього монастиря можна судити за словами святого Петра Цетинського: «Не прийме земля кісток того, хто Русь не любить».

Мало не половина скарбниці Цетінський обителі складається з дарів російських царів і цариць. У церкві Різдва Пресвятої Богородиці – серце Цетинской обителі – зберігаються мощі Святого Петра Цетинського, нетлінна десниця Святого Іоанна Предтечі, що належала колись сім’ї Романових і передана матір’ю Миколи II чорногорської митрополії. Вишита золотом плащаниця — теж дар російської імператриці Катерини Великої митрополита і владики Чорногорії святому Петру Цетинскому.

В монастирі є музей, де представлені облачення митрополитів Чорногорії, корона Святого Стефана Дечанского, рідкісні рукописи і друковані книги 13-19 ст., предмети церковного начиння і стародавні хоругви.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here