Цирк на Фонтанці

112

Цирк на Фонтанці знаходиться в Санкт-Петербурзі, на Набережній річки Фонтанки. Він працює з грудня 1877 року. Ідея побудувати в цирк Санкт-Петербурзі належала італійському дресирувальника Гаетано Чинізеллі. Тому до революції 1917 року заклад називали «Цирком Чинізеллі». Цирк на Фонтанці побудований за проектом Василя Олександровича Кенеля. Його будівля відрізняється тим, що купол побудований без внутрішньої опори.

У цирку виступали артисти з усього світу. Це відомі клоуни — Михайло Шуйдин, Юрій Нікулін, Леонід Єнгібаров Олег Попов, Геннадій Маковський, Євген Майхровський, Генріх Ротман, Юрій Куклачов, Анатолій Марчевського . А також відомі дресирувальники — Маргарита Назарова, Ірина Бугримова, Борис Бірюков, Людмила і Володимир Шевченко, Микола Павленко, Людмила і Володимир Дерябкины. Тут побував і ансамбль джигітів, під керівництвом Тамерлана Нугзарова, а також ілюзіоністи Любов і Анатолій Сударчиковы.

Цирку на Фонтанці виповнилося 130 років в січні 2013 року. У Цирку є платформи для водного басейну, льодової арени. У залі 2345 місць. Сьогодні в цирку виступають кращі артисти Росії.