Турецька лазня Катерининського палацу

0
9

Турецька лазня Катерининського палацу — це не те місце, де зазвичай купаються, як напевно багато хто подумав. Її будували в якості пам’ятника на честь російсько-турецької війни. Ідея створення подібного монумента виникла у Миколи I в середині XIX століття. Він викликав до себе архітектора К. Россі і описав йому те, що хоче бачити. Однак план будівництва хваленного інженера цареві не сподобався і він передав займатися цією справою архітектору І. А. Монігетті.

Будівництво Турецької лазні тривало кілька років. В ході робіт будівля кілька разів розбиралося, тому що приходив Микола I і змушував все переробляти. Щоб полегшити собі роботу будівельники взяли за основу ескіз турецької мечеті Андріанополі, яка знаходиться в турецькому місті Едірне. Цар схвалив малюнок і навіть бачив у цьому якусь помсту, так як турки свого часу влаштовували в православних церквах лазні. По закінченню будівництва Турецької лазні цар змусив перенести туди всі турецькі трофеї, що дісталися йому після війни.

В період революції Турецька лазня була закрита. Під час Великої Вітчизняної війни він сильно постраждав від бомбардування. За її відновлення почали практично відразу після оголошення Перемоги над німцями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here