Університетський парк ім. Т. Г. Шевченка

0
3

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 3 419

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Парк імені Шевченка — невеликий парк біля будівлі головного корпусу університету в Києві. Про створення цього парку ходить цікава легенда. У 1876 році у Київі інкогніто побував подорожує по Європі імператор Бразилії дон Педро Другий. Один день з трьох, проведених в українській столиці, імператор присвятив відвідинам київського університету. Кажуть, що побачивши пустир перед будівлею, дон Педро порадив супроводжуючим його чиновникам влаштувати там парк для прогулянок студентів і професорів університету.

До поради прислухалися. Облаштування парку доручили відомому садівнику Карлу Христіані. У 1890 році парк був відкритий для перших відвідувачів. У той час парк називався Університетським. Незабаром він був перейменований в Миколаївський (в центрі парку встановили пам’ятник Миколі I). У 1939 році на тому ж самому місці був встановлений пам’ятник Тарасу Шевченку і парк отримав свою нинішню назву.

Сьогодні парк імені Шевченка — один з найбільш облаштованих київських парків. Парк прикрашає незвичайний фонтан, виконаний у формі Чорного моря. Біля нього традиційно збираються зіграти партію-другу шахісти-аматори. Нещодавно в парку встановили пам’ятник Бабусі класичної». Тут же знаходиться будинок самого першого громадського туалету в Києві. Хоча цій будівлі вже більше ста років, він досі функціонує.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here