Успенський собор

93

Один з найкрасивіших храмів Росії — церква Успіння Пресвятої Богородиці — розташовується в Сергієвому Посаді, будучи головною визначною пам’яткою цього міста. Храм був побудований з 1559 по 1585 рр. за наказом Івана Грозного на честь підкорення Казані й Астрахані. Він повторює планування Успенського собору Московського Кремля, але при цьому перевершує його розмірами.

Дивовижна архітектура Успенського собору в стилі пізнього бароко вдало вписалася в Троїцький монастирський ансамбль, не пригнічуючи інші його споруди. Весь собор був зведений за тричастинній схемою, має двоярусний барабан з невеликою банею.

Всередині храму збереглися чудові фрески та іконописна розпис, виконана ярославскими і троїцькими майстрами в 1674 році. Дивну красу внутрішньому оздобленню надають п’ятиярусний різьблений іконостас, створений ще на початку XVIII століття, і бронзові панікадила Збройової палати.

У 1930-х роках для віруючих храм був закритий, а в будівлі розташовувався хлібозавод. Тільки в 1980 році почалося поступові будівельні роботи по відновленню храму. В даний час в цьому прекрасному храмі регулярно проводяться богослужіння, діє православний молодіжний центр.