Варшавський барбакан

272

Варшавський барбакан — це одна зі збережених споруд, що є частиною комплексу історичних укріплень, колись оточуючих Варшаву. Він був заснований у 1540 році і являє собою напівкруглу сторожову заставу. Раніше потужна споруда володіла чотирма вежами, спроектованими італійцем Джованні Батіста, і підйомним мостом, який, на жаль, не зберігся до наших днів.

Після завершення будівництва, четырехбашенный барбакан майже відразу став виступати в ролі історичної пам’ятки, яка не виконувала жодної оборонної функції. Під час Варшавського повстання він сильно постраждав, але після закінчення Другої світової війни його успішно реставрували. У відновлювальних роботах був використаний цегла, який залишився від готичних будівель, зруйнованих у Вроцлаві і Нысе.

У підстави однієї з веж розташований пам’ятник відомій варшавській Сирени, яка за легендою виринула з Вісли і сказала рибалкам, що скоро на узбережжі побудують великий місто. Зараз у барбакані знаходиться музей, в якому проводяться різноманітні виставки, присвячені культурі та історії міста. Також тут часто збираються вуличні художники, торговці, артисти і музиканти.