Велика Арка Братства в Дефансі

95

Велика Арка Братства – оригінальний твір паризької архітектури сучасності, присвячене ідеалам гуманізму. Вона створена у вигляді порожнього куба, довжина якого — 108 метрів, ширина — 112 метрів, а висота-110 метрів. Арка складається з величезної кількості пластикових квадратів, зібраних в металевому корпусі. Єдиним додатковим прикрасою є великий стенд «хмара». Вага Арки в Дефансі становить 300000 тонн.

Данський архітектор Йоган Отто фон Спрекельс, створюючи Арку, помістив її на одній осі з Тріумфальною аркою та Лувром. Незважаючи на те, що автор не дожив до моменту завершення будівництва свого дітища, вона займає почесне місце серед визначних пам’яток Парижа вже більше двох десятків років.

Сувора архітектура відмінно вписується в панораму міста. З оглядових майданчиків відкривається чудовий вид. Ми можемо спостерігати за життям паризького кварталу Дефанс з висоти пташиного польоту, також тут на горизонті видніється західна частина Парижа. На території Арки є кілька маленьких кафе, в яких можна насолодитися знаменитої французької випічкою з ароматною чашкою кави.