Великий каньйон Криму

377

З висоти пташиного польоту Великий каньйон Криму нагадує обрисами гігантського дракона, що зачаївся в оточенні багаторічних реліктових дерев і чагарників. А забравшись на П’ятий скеля, Ви побачите каньйон у всю його трикілометрову довжину. Приголомшливі відчуття!

Туристами Великий Каньйон Криму не просто любимо і славний – це місце неодмінно хочеться повернутися. І біля входу в каньйон в дуплі 500-літнього дуба організована справжня польова пошта, в часи війни використовувана партизанами, а тепер – туристами. Трепетно, так? Відкриваємо завісу, ласкаво просимо!

Ступаєте на стежку, що веде в каньйон – і диво починається. Зіткана природою, вашому погляду відкривається шикарна панорама гігантської тіснини Великого каньйону. На сотні метрів до неба підносяться могутні скелі, і над головами нависають грізні, і від цього захоплюючі дух, кручі. З кожним кроком схили стають дедалі крутішим, а стіни каньйону – все ближче один до другуов. Глибина каньйону досягає 320 метрів. Екскурсоводи попереджають: розмовляти тут потрібно в пів-голосу. Кожен звук відбивається численним ехо.

Каньйон дуже зелений, повітря чисте. Сосни, рідкісні види папороті, іглиці, ломикамені – яких рослин тут не зустрінеш! Найстарші дерева досягають 12-метрової висоти.

Головний скульптор, створив таку краси — буйна річка Аузун-Узень. Як майстерно водний потік у величезних скелях вималював пороги, водоспади, химерні мармурові валуни! Взимку і влітку температура води в річці тримається біля позначки в 11°. В проточній чистій воді живе форель.

Основний час відвідування каньйону — літо і рання осінь. Екскурсійні маршрути у Великому каньйоні зазвичай пролягають через Блакитну ванну, заводь блакитного кольору, через Яблуневий брід, і навіть через жартівливу ванну Тверезості. Приємних вражень. Насолоджуйтесь!