Вежа Торрі де Белен

139

В Лісабоні не можна пройти повз унікального пам’ятника португальської архітектури епохи Відродження – вежі Белен, що височить над водами річки Тежу. Португальці спорудили цей укріплений форт на честь знаменитої експедиції мореплавця Васко да Гама, який відкрив шлях до Індії.

Вежа спочатку замислювалася як п’ятиярусна фортеця-маяк. Її будівництво велося в період з 1515 по 1521 рік за короля Мануеля I. Саме звідси відважні португальські мореплавці вирушили у пошуках нових торгівельних шляхів. Ще деякий час тому Вежа виконувала роль в’язниці і збройового складу.

Вежа багато декорована зображеннями канатів, ажурними балконами, башточками в арабському стилі, зубчастими стінами і навіть гербами лицарського ордену.Це прекрасна споруда, висота якого становить 35 метрів, вважається найяскравішим зразком пізньоготичного стилю «мануеліно», типового архітектури Португалії. Починаючи з XIX століття цей пам’ятник облюбували романтики і він почав залучати мандрівників. У 1983 році башта була включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.