Водоспад Срібні Струмені

126

Приблизно в 3 км від Великого каньйону Криму, в долині річки Сари-Узень (Жовта річка) знаходиться водоспад «Срібні Струмені» (або просто «Срібний»), належить до числа найбільш дивовижних природних пам’яток Криму. Водоспад цей надзвичайно гарний — з уступу, покритого густою шапкою яскраво-зеленого моху, вода стікає вниз, утворюючи найтоншу водяну стіну. А за нею, як за завісою, ховається таємничий похмурий грот, дуже схожий на ті, куди пірати і розбійники ховали свої скарби.

Як і всі ріки Криму, Сари -Узень особливо полноводна навесні. В цей час водоспад перетворюється у грізно ревучий потік, з силою разбивающийся при падінні на мільйони водяних бризок. Влітку, в жаркі сонячні дні, вода тонесенькою накриває пеленою поверхню моху і стікає вниз тонкими цівками, подібними струнах арфи. І все це грає, світиться, іскриться на сонці, ніби дорогоцінний метал.

Вода тут завжди прохолодна, після літньої спеки вона здається гострий, але ті, хто не злякається і ризикне постояти під водяними струменями хоча б хвилину, запам’ятають це відчуття на все життя.
Якщо ви не змогли побувати тут влітку — не впадайте у відчай. Взимку водоспад не менш красивий. Його струмені завмирають, не добігши до землі, і стають схожими на кришталеві сталактити. Величезна шапка льоду накриває скеля, а тендітна крижана стіна перекриває вхід в грот. Лише зрідка, під променями сонця, крапельки води стікають з кришталевих бурульок і порушують своєї капежом величну тишу букового лісу.