Вокзал Київ-Пасажирський

206

Вокзал Київ-Пасажирський це комплекс, що складається з будівлі київської центральної залізничної станції, що примикає до нього будівлі «Південна станція», з’єднаних між собою широким пасажирським віадуком. Крім цього в комплексі знаходиться приміський вокзал. Всі разом три вокзалу комплексу за день пропускають близько 170 тисяч пасажирів за день (станом на 2005).

Фактично «Південна станція» не є окремим вокзалом, враховуючи, що квиткові каси є загальними для вокзалів, і окремим є лише вхід у внутрішньо простір вокзалу. Таким чином, комплекс надає послуги з продажу та обслуговування далеких і міжнародних маршрутів, поряд з короткими, приміськими маршрутами з сусідніми районами та проміжними станціями Києва.

Головною сполучною ланкою вокзалу Київ-Пасажирський з міським транспортом є прилегла до комплексу станція метро «Вокзальна». Раніше була швидкісна лінія трамвая, демонтована в 1996 році для розширення автомобільної проїжджої частини. Крім того до вокзалу підходить велика кількість маршрутних колісних транспортних засобів.

В приміщенні вокзалу знаходиться велика кількість торгових павільйонів, де приїжджі туристи і відвідувачі столиці України можуть придбати на пам’ять сувеніри. Крім цього там же продаються утилітарні речі, необхідні мандрівникам-у дорозі, продукти харчування.