Ворота Ермітажу

223

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 25 993

Перші ворота, що ведуть з боку Палацовій площі з двором Зимового палацу в Петербурзі, були дерев’яними. Їх спорудили за проектом Ю. М. Фельтена і в 1771 році встановили у трьох аркових пройомів. Нові, викувані з металу, ворота мали дві стулки, на кожній з яких поміщалися монограми імператорської родини – Олександра III і Марії Федорівни. Крім того, прикрасою воріт було зображення коронованого двоголового орла з державою у лапах. Щити з образом Георгія Побідоносця були поміщені на грудях орлов. Монограми і державна символіка зроблені з міді, а зверху покриті позолотою.

У лютому 1917 року ворота змінили знайомий вигляд: державні птиці і вензелі були демонтовані згідно з вердиктом Тимчасового уряду, а потім знищені. Ідея відтворити історичний вигляд воріт Ермітажу виникла в 80-х роках XX століття. Скульптор Ц. Р. Лебедєва для реставрації зробила пластилінові копії втрачених деталей воріт. На їх основі відлили цинкові форми, і далі пішла сама копітка робота: карбування по міді, возрождающая стародавню символіку. Готових орлов позолотили і, прикріпивши до каркасів з міцної іжорської сталі, поставили на місце. Довелося створювати заново і багато інші деталі оформлення, в тому числі гілки лавра, пальм і імператорські корони, – їх проект розробляв заст. головного архітектора Ермітажного комплексу Ст. Ст. Єфімов.

Перш ніж кріпити декор, ворота зняли, очистили від шарів фарби, відремонтували механізми, замінили зношені деталі і виправили деформовані ділянки кованих решіток.