Вулиця Лістон

208

Знаменита вулиця Лістон – символ міста Керкіра, невід’ємна частина його історичного вигляду. Побудована між 1807-1814 роками за проектом французького інженера Матьє де Лессепс у співпраці з грецьким інженером Іоаннісом Пармезаном, вона нагадує прекрасну паризьку вулицю Ріволі. Мабуть тому тут панує атмосфера шарму, вишуканості і деякої відстороненості від повсякденної суєти.

Сама назва “Лістон”, по одній версії, походить від італійського “листа”, що в перекладі означає “пряма лінія”, а з іншого – цей район названий так тому, що спочатку тут могли прогулюватися тільки аристократи, внесені у визначений список, так звану “Листу”.

Вздовж вулиці розташовані два довгих будівлі, нижні поверхи яких прикрашені відкритими галереями. Вони відокремлені від пішохідної частини витонченими арками, над кожною з яких висить венеціанський ліхтар. Ці галереї і визначають вигляд всієї вулиці. Під їх затишними склепіннями збираються місцеві жителі, щоб випити кашку кави, дізнатися про новини з ранкових газет, зустрітися з друзями. Туристи теж люблять посидіти в цих затишних кафе, хоча ціна на каву тут трохи вище, ніж в інших місцях. Але особливий аристократичний шик цієї вулиці цілком виправдовує витрати.

Навпроти вулиці Лістон перебувати поле для крикету, улюбленої ігор жителів острова. Кожен рік у вересні тут проводять крикетний фестиваль, в якому беруть участь команди з Англії та Мальти.